Kategoria:Poradnik podróżnika

Doktor medycyny

Wirus Zika. Jak się przed nim ustrzec?

Coraz więcej słyszy się o nieznanym do tej pory wirusie Zika. Sporo mówi się o nim w mediach, przestrzega przed nim WHO, a w wielu ludziach narasta strach przed zakażeniem. Czym jest ten wirus, jak się rozprzestrzenia, gdzie występuje i co najważniejsze, jak się przed nim chronić?

więcej

Uchodźcy

Zagrożenia ze strony imigrantów

Problem migracyjny to jedno z najważniejszych wyzwań, jakie stoi przed Europą. I to nie tylko z powodu jego wysokiej skali, ale również dlatego, że w przeciwieństwie do wielu innych kryzysów, dotyka obywateli państw europejskich bezpośrednio. Media podsycają atmosferę paniki lub przeciwnie – bagatelizują sprawę i ciężko zorientować się w tym, jak sytuacja wygląda naprawdę.

więcej

szczepienie na wakacje

Szczepienia przed podróżą

Wybierając się w podróż zagraniczną, zwłaszcza do dalekich i egzotycznych krajów, powinniśmy pamiętać o wykonaniu szczepień ochronnych. Poddanie się serii zastrzyków zabezpieczających przed tropikalnymi wirusami jest wyrazem zdrowego rozsądku i troski o własne zdrowie. Tym bardziej, że w większości wypadków te szczepienia nie są obligatoryjnie, a jedynie zalecane.

więcej